רכישת רכב - מה חשוב שתדעו?

מצב התחבורה בישראל הוא מורכב מאוד, ודוחף אנשים לכיוון אחד ברור – נסיעה ברכב פרטי. למרות הפקקים הנוראיים לאורך כל היום בכל הכבישים המרכזיים, והצפיפות בתוך הערים, אנשים יעדיפו לרכוש רכב פרטי מאשר להסתמך על התחבורה הציבורית הלא נוחה והלא נעימה. כדי להנעים את הדרך שלכם, חשוב לדעת לקנות את הרכב הנכון. הרבה אנשים מתלבטים לגבי הרכב שיקנו, והאם ללכת על רכב חדש או על קניית רכב יד שנייה מאדם פרטי או מחברת ליסינג. יש להתחשב בהרבה מאוד פרמטרים ולעשות גם סקר שוק על מנת לקחת את ההחלטה הטובה והנכונה ביותר לסיטואציה בה אתם נמצאים.

איך עושים זאת נכונה?

הרבה אנשים שואלים את עצמם מתי כדאי לקנות רכב חדש ואיך לעשות זאת בצורה נכונה. ראשית, רכב חדש הוא כמובן יקר יותר, ולכן, צריך לראות שבאפשרותכם הכלכלית לקנות רכב מהחברה. עם זאת, צריך לזכור שב-3 השנים הראשונות, רכב חדש כמעט לא נכנס למוסך, ולכן זה חיסכון גדול בזמן ובכסף לעומת רכב יד שנייה. בנוסף, רכבים חדשים הם בטיחותיים יותר, והמערכות החדשות מייצרות הרבה יותר איכות ואפשרויות הגנה על הנהג ועל הנוסעים ברכב. לכן, אם יש לכם משפחה, רכב חדש הוא כמובן מומלץ יותר.

פרסונליזציה ושדרוגים

רכישה של רכב חדש מגיעה עם יתרונות נוספים אשר חשובים להרבה אנשים. נושא הפרסונליזציה הוא פריווילגיה חשובה, שכן יש אנשים שחשוב להם מאוד לבחור את הצבע של הרכב, את סוג המושבים, ואת השדרוגים השונים שיהפכו את הנסיעה שלו למהנה יותר. בנוסף, אין כל צורך לחשוש מהמצב המכני של הרכב, כי ידוע שרכבים חדשים כלל לא צריכים טסט בשנה הראשונה, ובאופן כללי, הסיכוי שתיכנסו למוסך ב-3 השנים הראשונות כתוצאה מכשל מכני הוא קטן מאוד. הנושא האחרון שמטה את הכף לטובת רכב חדש זוהי האפשרות לבצע טרייד אין לאחר מספר שנים, ולקבל הנחה משמעותית בקניית רכב חדש. ירידת הערך ברכבים היא גדולה מאוד, ואם קונים רכב יד שנייה, היכולת לקבל עליו סכום משמעותי לאחר כמה שנים הוא כמעט לא קיים. עם רכב חדש, אפשר לשמור על ערך סביר בשנים הראשונות.

יתרון כלכלי

קניית רכב יד שנייה מגיעה עם יתרון כלכלי בולט. רכבים מאבדים את ערכם מהר מאוד, וגם רכב בן 3 שנים מוריד כרבע מערכו, וניתן לקבל רכבים איכותיים מאוד עם מעט קילומטרז', במחירי מציאה של ממש. בנוסף, כאשר קונים רכב יד שנייה, אפשר למצוא בדיוק מה שמחפשים באמצעות סינון ועבודת מחקר טובה, דבר שלא ממש מתאפשר בסוכנויות רכבים. יש הרבה יותר אופציות, ואפשרות להוריד במחיר על אלמנטים כאלו ואחרים. צריך לזכור שכאשר קונים רכב חדש, לפעמים צריך לחכות לו כמה וכמה ימים, בעוד רכב יד שנייה אפשר לקבל ממש באותו רגע.

בטיחות וזהירות

החסרונות הגדולים של רכב יד שנייה זה כמובן העניין המכני. רכב הוא מכונה לכל דבר, והוא נוטה להתקלקל, במיוחד אם הוא בשימוש רב, ואחרי כמה שנים על הכביש. מרבית הסיכויים הם שתגיעו למוסך לפחות פעם או פעמיים בשנה, ואולי אף תיכשלו בטסטים, תיאלצו לתקן ליקויים ותפסידו זמן וכסף. מכוניות יד שנייה הן גם פחות בטוחות, הן יותר פגיעות ואין בהן את המערכות החדשות והמתקדמות שיש כיום. לכן, נושא הבטיחות הוא גם פקטור חשוב, לצד גודל הרכב, האופי שלו והמחיר שלו, שהם שלושת הפרמטרים שאנשים שמים אליהם לב יותר מכל.

איך בוחרים?

אנשים אשר רוצים לקנות רכב צריכים לקחת בחשבון הרבה מאוד משתנים, והבחירה היא לרוב לא רק בסוג הרכב, אלא גם ברכב חדש או יד שנייה. אם צריך לייצר סדר היררכי של חשיבויות, ראשית, שמים את הנושא הכלכלי ועד כמה אתם יכולים להשקיע, ושנית – את הצורך והאופי של הרכב, שכן יש שוני בין קניית רכב משפחתי לרכב ספורט למשל. לאחר מכן, יש לשים לב לנושא הבטיחות ונושא המכניקה, ורק בסוף, לקבל את ההחלטה הנכונה.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון