צריכת דלק

בעידן הירוק שהשתלט עלינו בשנים האחרונות, צריכת דלק היא אחד הדברים החשובים ביותר עבור אנשים רבים. כבר רבות דובר על הקשר בין צריכת דלק גבוהה לבין זיהום האוויר וההתחממות הגלובלית. לא נגזים אם נגיד כי צריכת הדלק היא אחד הדברים הראשונים עליהם מסתכל היום מי שמעוניין לרכוש רכב. ובצדק גמור.

איך עובדת צריכת דלק במכונית שלי?

רוב המנועים המשתמשים בדלק (סולר או בנזין) הם מנועים העובדים על בעירה פנימית. בשיטה הזו, המנוע שורף את הדלק. החום והשריפה מייצרים אנרגיה שמפעילה את הבוכנות של המנוע ו'מניעות' אותו, שוב ושוב. הפעולה של הבוכנות היא זו שלמעשה מאפשרת למנוע לצבור כוח ולהזיז את הרכב.

לכן, כדי שהאוטו יזוז הוא חייב לצרוך דלק

אין מה לעשות, עד שלא יימצא תחליף הולם למנוע הבעירה, ניאלץ להמשיך להסתמך על סוגי הדלקים השונים כדי שרכב שלנו ינוע. אבל זה לא אומר שחייבים לבחור ברכב בזבזני במיוחד. אפשר להשיג צריכת דלק מופחתת אם רק נקשיב מעט - ונפסיק לקנות כלי רכב גדולים, שנחשבים לבזבזניים הגדולים ביותר.

צריכת דלק נמוכה בעזרת נהיגה חכמה

ראשית, צריכת הדלק מושפעת מצורת הנהיגה שלכם. אם אתם קופצים בכל רגע מדוושת הגז לבלם ובחזרה, תצרכו יותר דלק (ולכן בפקקים מתבזבזת כמות גדולה של דלק). נסו להשתמש פחות בדוושות ותקבלו צריכת דלק מופחתת. האצות פתאומיות וחזקות אינן מומלצות גם הן, לא רק בשל צריכת הדלק הגבוהה אלא גם בגלל הנזק למנוע.

פתחו מודעות לגבי צריכת דלק לרכב

כשאתם קונים רכב חדש – בדקו בהצהרות היצרן כמה דלק הוא צורך. אם אתם קונים רכב מיד שנייה, שאלו את הבעלים על כך. צריכת דלק לרכב נמדדת בקילומטר לליטר, כלומר כמה מרחק המכונית עוברת בכל ליטר שהיא צורכת. מכונית בזבזניות לא יגיעו אפילו לעשרה קילומטרים לליטר. החסכוניות יציגו נתונים של 15 ק"מ לכל ליטר ואף יותר.

נתוני צריכת דלק באתרים האינטרנט

ישנם אתרים רבים שהוקמו במטרה אחת – לסייע לנו, הצרכנים. סוג אחד של אתרים כאלו כולל נתונים לגבי צריכת הדלק של כל דגם כמעט ואפילו פרטים לגבי המכוניות המומלצות, שמציגות צריכת דלק נמוכה, לעומת אלו שמציגות צריכת דלק גבוהה משמעותית ואינן מומלצות למי שהעניין חשוב לו.

צריכת דלק ועמודת ההוצאות

אם ענייני הסביבה פחות חשובים לכם, כדאי שתזכרו דבר אחד: אחת ההוצאות הכבדות ביותר לגבי הרכב שלכם, הוא צריכת הדלק שלו. יותר מהביטוח, יותר מהתיקונים ובראייה כללית, של כל השנים שבהן הוא נמצא אצלכם – כמעט כמו המחיר של הרכב עצמו. לכן, גם למי שאינו מאוהב בסביבה, צריכת דלק נמוכה היא אינטרס חשוב מאוד.

פורומים ודומיהם יסייעו לכם בעניין צריכת דלק

אם אתם מתלבטים רבות ולא מוצאים מומחה שיוכל לסייע לכם, תוכלו למצוא פורומים, קהילות וקבוצות ברשתות החברתיות ובהן אנשים שעוסקים רבות בתחום. אותם אנשים יוכלו לעזור לכם, לייעץ ולהגיע יחד איתכם למסקנה מהי המכונית שתתאים לכם יותר מכולן, בהתחשב בצריכת הדלק שלה ובעניינים נוספים.

...ואולי יום אחד נעבור למנועים חשמליים

או כאלו שעובדים על מימן, דלק טבעי וכדומה. כך, ענייני צריכת הדלק בהם אנו מתעסקים כל הזמן, יהפכו לשוליים ואולי אפילו לבלתי רלוונטיים לחלוטין. עד שזה באמת יקרה (והמגמה בהחלט הולכת לכיוון), מומלץ לברר כמה שיותר על צריכת דלק, כדי לחסוך כסף ולשמור על הטבע.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון