מה תפקידו של מכון רישוי

ראשית, כדי לפעול כמכון רישוי מוסמך בישראל, יש לקבל אישור ממשרד התחבורה. זאת, כדי למנוע מצב של חוסר פיקוח על עבודת המכונים – שנחשבים לגופים מהחשובים ביותר בתחום התחבורה בישראל.

מכון רישוי מוסמך יכול לבצע שתיים מהבדיקות הפופולאריות וההכרחיות של בעלי מכוניות בישראל. הראשונה נוגעת לאיכות כלי הרכב שמשייטים על כבישי ישראל: הטסט. השנייה נוגעת לביטחונו של אדם המעוניין לרכוש רכב חדש: בדיקת רכב לפני קנייה.

למעשה, שתי הבדיקות דומות בתוכנן ולכן שתיהן נעשות באותו מקום. התפקיד שלהן זהה - בדיקה האם הרכב כשיר לנהיגה. הבדיקות שמבצע מכון רישוי מוסמך כוללות:

  • כשירות הבלמים
  • עוצמה נכונה של האורות
  • מצב מערכת הצירים
  • בדיקת מצב ההגה
  • עבודת מערכת החשמל
  • מצב הצמיגים וכיוון גלגלים
  • בדיקה של זיהום אוויר

אלו עוד שירותים אפשר לקבל במכון רישוי?

מכון רישוי, בהגדרתו העיקרית, נועד כאמור לדאוג שכלי הרכב שעוברים דרכו כשירים לנהיגה ואינם מסכנים את בעליהם ואת שאר המשמשים בכביש. עם זאת, אפשר למצוא במכונים כאלו שירותים מועילים נוספים, שלא ניתן לקבל בשום מקום אחר.

אחד השירותים המבוקשים ביותר הוא הכנת לוחיות רישוי. לכל רכב יש לוחית רישוי משלו, במטרה למנוע זיופים ושכפולי זהויות. אך מה קורה כאשר הלוחית נהרסת, נשברת או פשוט נופלת ונעלמת? מכון רישוי מוסמך רשאי להפיק לוחית רישוי חדשה, כמובן בהתאם לאישור מיוחד שיצטרך להציג בעל המכונית.

מכון רישוי מעסיק בין עובדיו גם שמאי רכב. שמאים אלו יכולים לקבוע את מחירו של כל רכב שמועמד למכירה, להעריך את עלויות התיקונים הכוללים שהרכב זקוק להם ובהתאם לכך – את מידת הנזק שנגרמה למכונית במקרה של תאונה, לא עלינו. ברוב המקרים, שמאים מטעם מכון רישוי מוסמך יהיו אובייקטיביים ואמינים, בדיוק כמו שאתם צריכים אותם.

איך אתר CarTest.co.il יכול לעזור לך?

כאמור, לא פשוט לאתר את כל מכוני הרישוי שנמצאים בסמוך לביתכם. ישנם עשרות כאלו מהדרום ועד הצפון ומאחר ואיננו פוגשים את המקומות הללו באופן תכוף ויומיומי, נזדקק לרשימה מפורטת לגבי כל מכון רישוי.

אתר CarTest.co.il מכיל את כל המידע הנחוץ לגבי כל מכון רישוי בארץ: שם המכון, האזור בו הוא נמצא (צפון הארץ, מרכזה או דרומה), כתובת מדויקת וטלפון. בנוסף, תוכלו ליהנות באתר CarTest.co.il מבלוג ובו חדשות ועדכונים מעולם הרכב. עם CarTest.co.il, גם טסט ובדיקה לפני קנייה ייראו לכם פתאום קלים יותר.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון