מה חשוב לדעת לפני שקונים רכב

רוצים לקנות רכב יד שניה? הרבה אנשים עושים את זה וזה יכול להיות בסדר גמור אבל באותה מידה זה גם יכול להיות ממש לא מוצלח. ההמלצה שלנו היא שלא לדלג אף פעם על בדיקת הרכב במכון מורשה.

זאת במיוחד כאשר מודבר ברכב הנמכר במחיר של יותר מעשרת אלפים ₪.

מדובר בבדיקה שכמובן עולה כסף אבל זה גם יחסוך לכם הרבה כסף או לפחו יעניק לכם ראש שקט בקנייה כאשר תדעו שכך רכשתם כלי רכב בטוח.

מעבר לכך, במקרים רבים לאחר בדיקת הרכב המחיר של הרכב יתעדכן, במקרים רבים לטובת הלקוח.

מספר טיפים לפני שאתם מוסרים את הרכב לבדיקה

  • בחרו אתם את מכון הרישוי הרצוי ולא המוכר של הרכב. כך תוכלו להבטיח בדיקה אובייקטיבית. מובן שמכון הרישוי לא יכול להיות רחוק מידי מביתו של מוכר הרכב.
  • כדאי מאוד לסכם מראש על מוכר הרכב כי אם בבדיקת הרכב יתגלה כי ישנה בעיה בשלד של הרכב, עובדה שמוכר הרכב הסתיר, הרי שעלות הבדיקה תחול על המוכר ולא עליכם שבוודאי לא תרצו לרכוש את הרכב במצב כזה.

ברגע שאתם מסכמים דבר כזה אתם כבר יכולים לדעת מה מצב השלדה של הרכב כי בעל הרכב לא ירצה לשאת בעלויות מיותרות במקרה ואכן הוא חושש מפני גילוי של ליקוי כזה.

כיצד נעשית הבדיקה של הרכב?

בדיקת הרכב מתבצעת היום באופן ממוחשב, בדיוק כמו הטסט של הרכב. כך נבדקים תקינות המנוע, מצבם של הבלמים, של ההילוכים וכן הלאה.

במהלך הבדיקה הידנית עובר הבוחן על כל חלקי הרכב כאשר כך הוא גם יוכל להבחין אם ישנן תקלות ברכב שכבר תוקנו. הוא ידע לאבחן פגיעה בשלדת הרכב מה שיאפשר לו לגלות האם התבצעו תיקונים שונים. הוא גם יבצע בדיקה חיצונית של הרכב ויכול לאבחן האם נעשו תיקוני צבע, מה שמעיד כי היו פגיעות ברכב. הבוחן אף ייצא לנסיעה קצרה עם הרכב על מנת לבחון את הביצועים שלו.

ממצאי הבדיקה

הדו"ח לאחר הבדיקה נמסרת הן בע"פ והן בכתב. חשוב לנו לציין, היות והבדיקה היא מאוד מפורטת, יתכן שתקבלו רשימת הערות ארוכה מאוד אך אל לכם להיבהל ממנה. דעו. כל עוד הדו"ח אינו מציג ליקויים בשלדת הרכב, הרי ששאר ההערות לא אמורות להרתיע אתכם. ההערות הן ברוב המקרים הערות קלות ואל ממש משמעותיות.

דבר נוסף שאתם צריכים להבין זה שמכוני הבדיקה תמיד ילכו לכיוון המחמירים בדוח שלהם היות והם רוצים להיות מכוסים מבחינת האחריות שהם מעניקים ללקוח. כדאי תמיד לבקש הסבר מעובדי המכון כדי להבין מה באמת רמת החומרה של הליקויים שאולי נמצאו.

טכנוסו – הכתובת שלכם אחרי שרכשתם את הרכב ומתקדמים לפתרונות חניה ...

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון