רישוי מחדש לרכב שצריך גרר

רכב הוא כלי מכאני ולכן יתכנו תקלות שישביתו אותו מפעילות לאורך זמן. יתכנו פעמים שבהן תתכוונו להתניע ולצאת לדרך אך תגלו שהרכב לא מניע, שהמצבר סיים את חייו או שישנה תקלה אחרת שלא מאפשרת נסיעה בטוחה. מלחיץ יותר מזה, אם ההשבתה של הרכב מתרחשת במקרה באמצע הכביש המהיר...

אין ספק שתרגול מקדים של נסיבות אירוע מעין זה יאפשר לכם להגיע מוכנים, אך על מנת שגם יהיה מי שיחלץ אתכם מהתסבוכת - חשוב שתקדימו תרופה למכה ותדאגו מראש לפרטים זמינים של חברת גרירה אשר תוכל להציע לכם שירותי גרירה למוסך הקרוב.

איך לבחור גרר לרכב?

בעת בחירת שירותי גרירה חשוב להתייחס למספר פרמטרים מהותיים שהופכים אותה לבחירה הנכונה והמוצלחת ביותר. ראשית, חברה אמינה ומומלצת שעוסקת בתחום זמן רב ובהצלחה רבה. שנית, שירות גרירה מסביב לשעון בפריסה ארצית 24/7 כי אינכם יכולים לדעת מבעוד מועד מתי תזקקו לשירות וכדאי שיהיה לכם למי לפנות כך שהעזרה תגיע עד אליכם.

מומלץ במיוחד לברר פרטים חשובים אם יש לכם צורך בגרר ייחודי, למשל, לרכב כבד או לחילוץ וגרירה בתנאי שטח מורכבים במזג אוויר קיצוני אם אתם נוהגים לנסוע גם בעת הסערה ולמקומות בוציים במסגרת טיולי שטח וכדומה. נסו את חברת שלמה ביל שמציעה שירותי גרירה בפריסה ארצית בכל יום ובכל שעה בדרך המקצועית והאדיבה ביותר.

גרירה לצורך הורדת רכב מהכביש וביטול הרישיון

בהקשר של גרירה, יש להבין שבמקרים מסוימים בהם תידרש פעולת גרירה יתכן שהרכב יושבת לצמיתות כך שלא ניתן יהיה לחדש את רישיון הרכב כי הרכב יוגדר טוטאלוס או יהווה סכנה או אם תחליטו לא לתקן אותו.

יש לקחת בחשבון שתיקונים במיוחד לרכבים ישנים או כאלה שמצבם קשה ונזקקים לגרירה פעמים רבות עשויים לעלות ביוקר ואף לסכן את הסביבה בעת הנסיעה – אתכם, נהגים ונוסעים אחרים בכביש.

לכן קיימת אופציה של תהליך גריטה מלבד גרירה שבמהלכו מפרקים את הרכב ומחלצים ממנו את חלקי החילוף החיוניים והברזל עובר חזרה לתעשייה. תהליך זה משתלם לגורמים רבים:

לתעשייה שזקוקה לחומרי גלם, לאיכות הסביבה כי כך נחסכים תהליכי ייצור שמשחררים כימיקלים ומזהמים לאוויר, לנהג שיכול להרוויח על הרכב המושבת שלו שנגרר ישירות לגריטה ולחברת הגרירה שמבצעת גם גריטה המתוגמלת על חלקי החילוף שהיא מחלצת במיומנות מתוך הרכב.

במקרים אלה, גרירה עשויה להסתכם בכך שלא יחודש רישיונו כי הוא רכב שיורד מהכביש לצמיתות ועליכם להסדיר זאת בפרוצדורה מול משרד הרישוי על מנת שלא תדרשו לשלם על רישיון הרכב.

בנסיבות אחרות יתכן שרכב שעבר גרירה לא יחודש רישיונו מהסיבה שרישיון הרכב נכנס לתוקף רק בתנאי שאגרת הרישיון שולמה אך גם בתנאי שהרכב עבר בהצלחה טסט. במקרה והרכב אינו במצב תקין שמאפשר מעבר של טסט, כי הוא סובל מבעיות מכאניות מורכבות (יש סיבה לכך שנגרר מלכתחילה) הוא לא יוכל לעבור את הטסט ולכן גם רישיון הרכב לא יחודש.

מתי גוררים רכב למשרד הרישוי?

סיטואציה בה תאלצו להזמין גרר על מנת לחדש את רישיון הרכב במשרד הרישוי היא כזאת בה צריך לבצע טסט לרכב כי הרישיון פג. למעשה, ללא רישיון רכב בתוקף לא ניתן לנסוע ברכב ואסור על פי חוק.

זו הסיבה שאם תוקף הרישיון פג עליכם להזמין גרר לאחד ממכוני הרישוי המורשים לביצוע טסט לאחר ששולמה כמובן האגרה לחידוש הרישיון. במידה והרכב יעבור את הטסט והאגרה שולמה יחודש הרישיון ותוכלו כבר לנסוע ממשרד הרישוי ברכב בעצמכם וללא גרר.

לסיכום, היו ערניים לכל המצבים האפשריים בהם תזקקו גרר ודאגו תמיד לחידוש הרישיון ועמידה בנהלים בנסיעה ברכב עם רישיון בתוקף.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון