טסט לרכבים שונים

טסט לרכבים 

יש שני מצבים עיקריים שבהם יש צורך בהגעה אל מכון רישוי. זה קורה כאשר יש לבצע טסט שנתי לרכב כדי לוודא שהוא תקין ויכול להמשיך לנוע בכבישים. כמו כן זה קורה כאשר אדם מעוניין לרכוש רכב יד שנייה ולכן הוא רוצה לדעת את מצבו המכני והחשמלי כדי לוודא שהוא לא קונה חתול בשק והרכב אכן במצב טוב, וכך הוא יוכל ליהנות ממנו לאורך זמן. במצבים האלו כדאי לבדוק היכן ממוקם מכון הרישוי הקרוב לביתכם או למקום שבו אתם נמצאים, כדי לבצע טסט לרכבים. הבוחן מבצע כמה וכמה בדיקות מעמיקות על פי הצ'ק ליסט שלו ובסיומה של הבדיקה הוא מכין דוח מפורט על ליקויים ברכב או על כך שהכול תקין. 

כאשר קונים רכב תפעולי מגיע הקונה הפוטנציאלי למכון הרישוי כדי לדעת אם כדאי לקנות רכב מסוים. אף אחד לא מעוניין לשלם את מיטב כספו עבור רכישת רכב קלאב קאר יד 2 ולגלות בסופו של דבר שיש בו בעיה של מנוע, מצבר, צמיגים או כל בעיה אחרת. במקרים הללו, אמור בעל הרכב הנוכחי להוזיל את מחיר המכירה של הרכב וכך ההוצאה הכספית תהיה שוות ערך לעלויות התיקון של הרכב התפעולי. הקונה יבצע את הפעולות הנדרשות כמו החלפת צמיגים וכך ייהנה מהנסיעה ברכב איכותי זה. 

החשיבות של טסט לרכבים 

משרד התחבורה קבע את תדירות ביצוע הטסט לרכבים השונים. מדובר בבדיקה חשובה ביותר כיוון שכל נהג שנוסע בכבישי ישראל אחראי על הבטיחות של רכבו כדי להעניק את מלוא המעטפת לו ולנוסעים שלו. הוא גם אחראי על שאר הנוסעים שנעים ברכבים אחרים בכביש. זאת כיוון שאם מערכת הבלימה שלו לדוגמה לא תקינה, הוא עלול לפגוע ברכבים אחרים ולגרום להם נזק פיזי וחלילה גם נזק גופני לנוסעים.

ליקויים ברכבים 

זו הסיבה שבכל מכון רישוי רכב בודקים באופן מעמיק את הנושאים שהם החשובים ביותר בנושא הבטיחות כמו תקינותם של הצמיגים שאין בהם חתכים ושהם לא שחוקים ויבשים לאור השימוש הרב, הבלמים אשר מסוגלים לבלום באמצעותם במהירות, המגבים שינועו באופן עוצמתי ברכב ויאפשרו לנהג לראות את הדרך ועוד. אם קיימים ליקויים, הרכב אינו עובר את הטסט השנתי ועל בעל הרכב לתקן את מלוא הליקויים ולהגיע לבדיקה חוזרת

רק לאחר הבדיקה השנייה של טסט לרכבים שמבצע הבוחן, הוא מחליט אם הרכב תקין באופן מוחלט או שעדיין קיימת בו בעיה כלשהי. 

בדיקה לרכבים יד 2 

מהלך רכישת רכב יד שנייה עובר דרך מכון רישוי וזאת כדי לבדוק את מצבו האמיתי של הרכב. לקוחות רבים מבצעים מהלך חשוב זה בנוסף למידע שהם מקבלים מבעל רכב על הטיפולים שביצע ואם יש דוח מהמוסך המורשה שבו הוא ביצע את הפעולות הנדרשות כמו החלפת בלמים, טיפול באלטרנטור וכו'. רק לאחר שהכול תקין אפשר לקיים את העסקה של רכישת רכב תפעולי. 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון