מה צריך לדעת לפני רכישת רכב יד שניה?

 

ההחלטה לקנות רכב יד שנייה יכולה להיות צעד כלכלי חכם ומשתלם - במידה ועושים את שיעורי הבית כמו שצריך. יש מספר בדיקות ושאלות שיש לענות עליהן לפני רכישת הרכב המיוחל, סיכמנו לכם את  הפעולות שיש לבדוק לפני הרכישה.

בדיקה ואימות הפרטים של בעל הרכב

בעת בירור על רכב יד שניה חשוב שתבקשו לראות את תעודת הזהות של בעל הרכב וודאו שהוא אכן בעל הרכב המופיע ברישיון הרכב. במידה והמוכר אינו בעל הרכב יש לבקש לראות יפוי כוח אשר בו מופיע כי הוא יכול למכור את הרכב. חשוב שתשאלו את המוכר האם הרכב עבר תאונה, איזה סוג של תאונה ומי המוסך שטיפל בו כך תוכלו לקבל רקע כללי על הרכב ולשאול שאלות נלוות

בדיקות לפני קניית הרכב:

לאחר שווידאתם את הפרטים, גשו לרכב והתרחקו ממנו כך שתוכלו להסתכל על החלקים השונים שלו ולנסות לזהות פגמים, ליקויים ואזורים שעברו תיקון. התמקדו באיזורים כמו צבע פגום, החיבור בין השמשות לפח ובדקו את אזור השמן וודאו כי אין נזילות מתחת למנוע.

בדיקה במכון

יש לגשת למכון בדיקה יחד עם בעל הרכב ולבצע בדיקה מכנית לרכב. מדובר בבדיקה שהיא בגדר חובה על מנת לוודא שלא יעבדו עליכם עם נתונים לא נכונים. וודאו כי המכון מורשה מטעם משרד התחבורה וכי נעשית בדיקה יסודית הכוללת בדיקה של תעודת הזהות של בעל הרכב ורישיון הרכב.

לאחר ביצוע הבדיקה תקבלו טופס סיכום המציג את כלל הליקויים אשר נמצאו בבדיקה אותם תוכלו להחליט אם אתם מעוניינים לתקן או לקנות את הרכב כמו שהוא. לאחר מכן מומלץ לבצע נסיעת מבחן ולהתרשם מהרכב, נסו לשים לב לרעשים מוזרים ובדקו את מערכת הבלמים ותקינות האביזרים ברכב.

בדיקות שיש לבצע לפני העברת הבעלות:

מומלץ לבצע בדיקה של משכונים ושעבודים בין אם זה באתר רשם המשכונות, רשם החברות או משרד המשפטים ולאחר מכן לבצע את העברת הבעלות באופן רשמי.

 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון