נהג חדש? זה מה שצריך שיהיה ברכב

אם אתם שואלים מה צריך שיהיה ברכב לטסט, או שמא אתם בסטטוס נהג חדש, הגעתם למדריך הנכון. בשורות הבאות נדבר על כל מה שצריך שיהיה ברכב שלכם, מה טסט לרכב מצריך ממכם וכל מה שבין לבין. המשיכו לקרוא. 

מדי שנה יוצאות לשוק מכוניות חדשות עם יותר ויותר תכונות מתקדמות. עם זאת, האבזור הבסיסי שנהגים חדשים צריכים ברכבם לא השתנה עם השנים. כבסיס, אתם חייבים על פי החוק להחזיק באפוד זוהר, משולש למקרה של היתקעות בכביש, גלגל ספייר תקין וכן הציוד להחליפו (האחרון אינו מחויב בחוק, אבל מומלץ). מה עוד? לא פחות חשוב, הקפידו לתלות שלט נהג חדש במיקום הנדרש בחוק. 

מה חשוב לדעת לפני שעולים על הכביש?

לפני שעולים על הכביש, נהגים חדשים חייבים לדעת שישנו הבדל בין נהג חדש לבין נהג צעיר. נהג חדש הוא נהג שטרם עברו שנתיים מהיום בו קיבל את רישיוני. מאידך, נהג צעיר הוא מי שטרם מלאו לו 24 שנים. באופן כללי, נהג חדש נדרש לנהוג עם מלווה וכן יהיה מוגבל במספר הנוסעים שביכולתו להסיע ברכבו. 

חשוב לדעת, עבירה על חוקים אלו יכולה לגרור שלילה של רישיון הנהיגה וקנסות בסכומים שונים. גם אם אתם בטוחים שלא יתפסו אתכם, תזכרו שיש סיבה לתקנות האלו, הן אמורות לשמור על בטיחותכם ועל חיי הסובבים אתכם. 

אם אתה נהג חדש, זה מה שצריך להיות במכונית שלך

אם את או אתה נהגים חדשים, מומלץ מאוד להחזיק ברכב כבלים להנעה של מצבר, כמו גם ערכת עזרה ראשונה, כלי עבודה כמו ג'ק להחלפת גלגל וכל מה שתצטרכו כדי להרגיש בטוחים. אם תרצו, תוכלו אפילו לרכוש ערכות חירום הכוללות פנס, אפודים זוהרים ועוד.  

אם אתם מעוניינים להיות בטוחים ב-100%, אתם יכולים אפילו להשכיל לרכוש מטף כיבוי קומפקטי לרכב. מטפים אלו כמעט לא תופסים מקום, ויכולים להיות מאוד שימושיים בעת הצורך. באופן הזה, תהיו מוגנים לגמרי. 

מה לוודא לפני טסט לרכב?

לפני ביצוע טסט לרכב שלכם, חשוב לוודא שהצמיגים שלכם בתוקף, שיש לכם ברכב אפוד זוהר ומשולש מחזיר אור וכן לוודא שכל הפנסים ברכב שלכם תקינים. מעבר לכך, נהג חדש וגם ותיק צריכים לוודא שהמגבים של הרכב עובדים ואכן מתיזים מים ושהם לא יבשים, ושברכב לא קיימות כל מיני נזילות שמן או מים. 

לא פעם, נהגים חדשים וגם ותיקים מגלים נזילות שמן במיקומים שלא מאפשרים לעבור טסט לרכב. למשל, נזילות במערכת הבלמים של הרכב, נזילות ממסרק ההגה ועוד. אלו אלמנטים בטיחותיים, ככה שלפני טסט לאוטו חייבים לוודא שהרכב יבש מכל מיני נזילות כאלו. 

זכרו, גם אם התקנות מרגישות מגבילות בתחילת "קריירת" הנהיגה שלכם, חשוב למלא אותן ולא לעבור על החוק. זה עשוי להיות מה שישמור על חייכם. 

למידע נוסף על לימודי נהיגה – https://www.nahag.co.il 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון