מכון רישוי כל כמה זמן צריך לעשות טיפול לרכב

טיפול תקופתי לרכב הוא תהליך של בדיקה ותחזוקה שוטפת של הרכב, כאשר טיפול זה כולל בדיקת נוזלים, לחץ אוויר בצמיגים, בלמים, חגורות, צינורות שונים ועוד. הרעיון הוא לוודא שמכוניתכם במצב תקין לפני שאתם יוצאים לכביש, כמו גם להקטין סיכויים לתקלות ובלאי עקב חלקים לא תקינים.

טיפול תקופתי לרכב הוא תהליך של בדיקה, ניקוי ותחזוקה שוטפת של רכב על מנת להבטיח שהוא תמיד במצב הטוב ביותר. תהליך זה מתבצע במוסך והוא כולל פעולות כמו החלפת שמן, בדיקת לחץ אוויר בצמיגים וצמיגים, בדיקת שמן הגה, בדיקת שמן גיר, החלפת פילטרים של אוויר ושמן, החלפת נוזל קירור ובדיקת רדיאטור ועוד. את הטיפול יש לבצע בכל 10,000 ק"מ או בכל שנה, או לפי הוראות היצרן. 

מה כולל טיפול תקופתי לרכב?

רגע לפני שנבין כמה עולה טיפול תקופתי לרכב שלכם, חשוב להבין מה הטיפול בעצם כולל. ובכן, טיפול תקופתי לרכב כולל בדיקה של הרכב, בדיקת מנוע, צמיגים ובלמים, כמו גם בדיקת נוזלים כמו שמן מנוע, נוזל בלמים, נוזל קירור ונוזל הגה כוח. 

מעבר לכך, טיפול תקופתי לרכב יכלול בד”כ גם בדיקת דליפות או כל בעיה פוטנציאלית אחרת שעלולה להתעורר בהמשך. במילים אחרות, חשוב לבצע טיפול תקופתי לרכב כדי להבטיח שמכוניתכם תפעל בצורה חלקה.

בסופו של דבר, תדירות וסוג התחזוקה משתנים בהתאם לגיל הרכב ואיזה סוג הוא. מכוניות עם קילומטראז' גבוה יותר ידרשו בדיקות תכופות יותר ממכוניות חדשות יותר, החלפת חלפים אחרים ועוד. טיפ, ככל שתקפידו על סמיכות הטיפולים, ככה כל טיפול יהיה כנראה זול יותר. לחילופין, אם תדחו ותדחו את הטיפולים, תובילו לעוד ועוד חלקים שמתבלים. זאת, כי חלקי הרכב תלויים אחד בשני ועובדים בקורלציה. כאשר האחד בלוי, השני מאבד מהיעילות שלו. 

כמה עולה טיפול תקופתי לרכב וכיצד להוזיל עלויות? 

אם אתם שואלים כמה עולה טיפול תקופתי לרכב שלכם, "על הנייר", המחיר יכול לנוע בין 550 ₪ ל-1,500 ₪ ומעלה, בממוצע. עם זאת, ברוב המקרים מחיר טיפול תקופתי לרכב יעבור גם את הרף של ה-2,000 ₪. זה מאוד תלוי בסוג הרכב ועלות החלפים, המצב התחזוקתי הכללי שלו, הגיל של הרכב ועוד. 

כדי להוזיל עלויות טיפול תקופתי לרכב, חשוב לבצע השוואת מחירים בין מוסכים לטיפולי 10,000 לרכב. מחיר טיפול עשרת אלפים לרכב יכול להיות לא נמוך, ככה שאם אפשר אז כדאי לנסות להוזיל בעלויות. את השוואת המחירים תוכלו לבצע באינטרנט בקלות, מה שיאפשר לכם עוד אופציה לחסוך בעלויות. כיצד? להזמין את חלקי החילוף בעצמכם, ולבקש מהמוסך שיתקין אותם בעבורכם. למשל, פלאגים (מצתים), רפידות בלמים, שמנים ונוזלים, הם כולם חלקי חילוף שתוכלו להזמין לבד ברשת ולחסוך עלויות. 

בצעו כעת השוואת מחירים בין מוסכים לטיפול תקופתי לרכב. 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון