בדיקת רכב דו גלגלי לפני טסט

דו גלגלי 

קנייה של רכב דו גלגלי כרוכה בממון רב. אף על פי שמדובר בסכומים שהם בדרך כלל נמוכים משמעותית מקנייה של רכב, עדיין יש לבדוק באופן מעמיק את מצבו של כלי תחבורה זה. כאשר מבצעים בדיקה רוחבית ומעמיקה במכון רישוי, על פי הצ'ק ליסט של בוחן רכב עולים על כשלים אם הם קיימים, מקבלים חוות דעת שהכול תקין, או מעניקים דגש לבעיה זו או אחרת. כאשר מבצעים זאת במכון רישוי בעל מוניטין רב, אפשר להיות רגועים שהמסקנות המקצועיות שלהם הן נכונות באופן מוחלט. בהתאם לחוות הדעת של הבוחן ולשווי של האופנוע על פי מצבו המכני והחשמלי, אפשר לקבל החלטה על רכישת האופנוע הספציפי, או לחלופין חיפוש של דגם אחר שהוא מתוחזק יותר, או משנתון מתקדם יותר. 

כאשר מגיעים לאולם התצוגה של יבואני רכב דו גלגלי כמו קטנוע או אופנוע של עלית אופנועים אפשר לראות מבחר גדול מאד של אופנועים וקטנועים. הלקוח הפוטנציאלי עובר בזה אחר זה על הדגמים השונים או שהוא מגיע לאחר שביצע סקר שוק, שוחח עם חברים שמחזיקים רכב דו גלגלי ולכן הוא כבר יודע מראש מהו הדגם שהוא המתאים לו ביותר. אך כשרואים את ההיצע הגדול זה די מבלבל ולכן כדאי לגבש חשיבה מקצועית באמצעות סיעור מוחות עם אלמוג קינן שהוא מומחה בתחום זה. לאורך השנים הוא ליווה הרבה מאד לקוחות שבחנו כמה אפשרויות והוא הסביר להם את ההבדלים ביניהם, היתרונות, החסרונות וההתאמה המיטבית לצורך שלהם. 

בדיקות של רכב דו גלגלי יד שנייה

בשלב ראשון מבצעים הלקוחות באמצעות מכון הרישוי כמה בדיקות מנהליות. אם בעל כלי התחבורה שהציג את עצמו כבעלים, הוא אכן בעל האופנוע על פי הרישום של הבעלים במשרד הרישוי. כמו כן אם יש על הקטנוע עיקול או שעבוד לטובת גורם אחר. בודקים את היסטוריית התאונות שלו, אילו תאונות היו, מהי מידת החומרה שלהן, אילו חלפים הוחלפו בעקבות התאונות ועוד.

כמו כן בודקים את ההיסטוריה של תחזוקת הרכב, אם הוחלף מנוע או חלק משמעותי אחר, מתי התבצע הטיפול ואם קיימת על כך עדיין אחריות של היצרן .

בדיקה מכנית של האופנוע 

כדי לא לבצע פעמיים טסט עקב כשלים מסוימים, כדאי לבצע בדיקה מקדימה במוסך של נושאים מכניים וחשמליים ברכב דו גלגלי. אנשי המוסך עוברים על כל הנושאים האקוטיים בזה אחר זה כמו מצבם של הבלמים, הכידון, הצמיגים ועוד. אם הכול תקין, בעל הקטנוע יגיע למכון הטסטים ויעבור את המבחן או הבדיקה. אך אם התגלו תקלות, המגמה היא לתקן אותן ורק לאחר מכן להגיע אל מכון הרישוי ולעבור ללא בעיה את הטסט השנתי. 

רכישה של קטנוע יד שנייה 

כאשר קונים רכב דו גלגלי שהוא יד שנייה, חשוב לבצע את כל הבדיקות המנהליות והטכניות, כדי לוודא שכלי רכב זה תקין. 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון