הכל על רענון נהיגה

הגיע היום בו ניגשתם לתיבת הדואר והבחנתם במכתב אשר הגיע אליכם ישירות ממשרד התחבורה ובו התבשרתם על כך שאתם צריכים לגשת לקורס רענון נהיגה? אין לכם ממה לחשוש, מדובר על נוהל תקין שכל נהג בישראל עובר אותו לפחות פעם אחת מאז קבלת רישיון הנהיגה לראשונה וכל מטרתו, היא לרענן עבור ציבור הנהגים בישראל, את הנהלים התעבורתיים החדשים שנקבעו, תמרורים חדשים שנוספו, חוקי תנועה שחוקקו לאחרונה וכמובן מעבר על כל הידע התיאורטי שכבר ידוע.

קורס רענון נהיגה אשר מתבצע אחת לכמה שנים, שונה בתכליתו מביצוע קורס נהיגה מונעת אשר מתבצע כתוצאה ממכסת נקודות חובה לנהג לאחר שעבר כמה עבירות תנועה בדרגות שונות. כבישי ישראל הינם כבישים מאוד עמוסים ומורכבים מיסודם ומכאן דרושה טכניקת נהיגה גבוהה תוך שימת לב רבה לתנועה בכביש ולחוקי התנועה הרבים המופיעים בדרך.

מהו קורס רענון נהיגה

קורס רענון נהיגה, מטרתו לרענן את כל הידע התיאורטי שכל נהג ונהגת בישראל מחזיקים ומכאן להשליך על יכולות הנהיגה המעשיות וזאת במטרה, להפוך את כבישי ישראל לבטוחים יותר ולצמצם כמה שניתן, את הסיכויים לתאונות ולפגיעה בגוף ובנפש. לאחר כמה שנות נהיגה, המידע אותו אתם יודעים וזוכרים בכל הנוגע לתמרורים ולתקנות הנהיגה השונות, הולך ונהיה המום ויש לבצע הרשמה לקורס רענון נהיגה על מנת להשיב לכם את הידע התיאורטי במלואו ולרענן את זיכרונכם התעבורתי לרמה הנדרשת מכל נהגיי ישראל.

לא מדובר בקורס מורכב למדי או קורס שתכניו זרים לכם ובאים להכשיל אתכם, מדובר על קורס בעל תכנים אשר מוכרים לכל נהג ונהגת בישראל, מדובר על חומר תיאורטי איתו אתם נפגשים מידי יום בכבישים וכל המטרה היא, לרענן את זיכרונכם התעבורתי ולחדד את הנהלים השונים.

קורס רענון נהיגה הינו קורס מאוד קצר אשר מתקבץ ליומיים ובסופו מתקיים מבחן תיאורטי, אותו יש לעבור בציון שנקבע מראש, על מנת להמשיך ולהיות נהג מן המניין ולהימנע מאי חידוש רישיון הנהיגה.

כל כמה זמן צריך לעבור קורס רענון נהיגה

קורס רענון נהיגה, הינו קורס שכל נהג ונהגת בישראל, מחויבים לעבור בזמן שנקבע להם, באם הם עומדים בקריטריונים הבאים:

  1. נהגים אשר הינם מחזיקים בותק של שלוש שנות נהיגה בסוג רכב פרטי או כאלה אשר מלאו להם לארונה 21 שנים, יזומנו לביצוע קורס רענון נהיגה, אשר מיועד לנהגים חדשים, מתוך מטרה לרענן את הידע התיאורטי שלהם.
  2. נהגים אשר חלפו לפחות חמש שנים, מהיום בו הם קיבלו לראשונה רישיון נהיגה לרכב פרטי, מוזמנים לביצוע קורס רענון נהיגה, על מנת לשפר את איכות הנהיגה שלהם על הכביש ולהפוך אותה לבטוחה הרבה יותר.

החשיבות בביצוע קורס רענון נהיגה

קורס רענון נהיגה, אינו קורס רשות אלא קורס חובה ועל כן מרגע קבלת מכתב הדרישה למעבר קורס רענון, יש לך זמן קצוב של עד עשרה חודשים, לביצוע הקורס בשלמותו ולמעבר המבחן המסכם בהצלחה הנדרשת. אי ביצוע קורס רענון נהיגה יוביל למצב בו לא תוכלו לחדש את רישיון הנהיגה בו אתם מחזיקים ולא תוכלו לנהוג שוב באופן חוקי, בכבישי ישראל ובעולם כולו.

האם הקורס חובה גם למי שלא נוהג?

קורס רענון נהיגה, הינו קורס חובה גם לאותם אנשים אשר מחזיקים ברישיון נהיגה ומסיבה כזאת או אחרת, משאירים אותו בצד ואינם משתמשים בו. חשוב מאוד לרענן לכול נהגי ישראל את חוקי התנועה וזאת מהסיבה שאם ביום מן הימים, תחליטו לחזור לנהוג, תדעו מה לעשות והזיכרון התעבורתי שלכם יהיה טרי ויאפשר לכם נהיגה בטוחה.

מה צריך להביא לקורס רענון נהיגה?

כאשר אתם מגיעים לביצוע קורס רענון נהיגה, עליכם להצטייד בתעודה מזהה מסוג רישיון נהיגה, דרכון שאינו פג תוקפו או בתעודת זהות. יש להתייצב במקום ובשעה בו נקבע לכם הקורס ולא לאחר שכן אי הגעה בזמן לקורס, יוביל לכך שלא תוכלו לסיימו ותיאלצו לעבור אותו מחדש. חובה להיות נוכחים לאורך כל שעות וימי הקורס ולהימנע מחיסורים אשר ישפיעו על מעבר הקורס.

 

 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון