בדיקת גיר אוטומטי ברכב

תיבת ההילוכים ברכב הינה אחד מהחלקים המורכבים והחשובים ברכב. על מנת לשמור עליה עלינו להקפיד על ביצוע טיפולים תקופתיים בזמן וכן להקפיד על נהיגה טובה בכביש. הגיר האוטומטי מורכב ממספר רכיבים וכאשר ישנה תקלה באחד המרכיבים האלו הוא עלול לגרום לבעיה בתיבה כולה ולעיתים אף להשבתה של התיבה.

כיצד בודקים גיר לרכב?

במידה וישנה בעיה בגיר חשוב לפנות אל מכון גירים מקצועי, אשר מבצע בדיקה ממוחשבת כדי לאתר באופן מדויק את המקור של התקלה (ישנם מכונים אשר מציעים את הבדיקה ללא עלות). הבודק במוסך מקבל את הנתונים המתקבלים ומטפל בבעיה בהתאם.

תקלות אפשריות נפוצות בגיר האוטומטי ברכב

  • גיר לא מעביר הילוך – תקלה נפוצה, תחושה כי הגיר נתקע או מתקשה בהעברת ההילוך, במקרים רבים מקור התקלה הוא מחסור בשמן גיר או שמן שזקוק להחלפה. ייתכן גם כי מקור התקלה במחשב הגיר ויש לאפסו.
  • גיר אוטומטי לא מגיב – הגיר לא נכנס לרוורס או למצב חניה, כשייתכן כי מקור הבעיה בתמסורת או ברכיב כלשהו בתיבת ההילוכים ויש לבצע אבחון מדויק של מקור התקלה.
  • גיר מחליק – מקרה בו הגיר "מחליק", כלומר מחליף הילוך ללא שליטה של הנהג, תקלה שעלולה להתרחש עקב גורמים שונים כמו מפלס שמן נמוך, ויסות לחץ לא תקין או עקב איבוד לחץ נוזל פנימי. במסגרת הבדיקה יתבצע אבחון של הגיר וייבדק מפלס השמן.
  • ריח שרוף – מתרחש במקרים בהם נוזל הגיר התחממות יתר של נוזל הגיר, לעיתים מצב זה יכול לגרום לגיר "לבעוט", כלומר לתת מעין מכה בעת העברת הילוך.
  • רעשים – רעשים מהגיר (לרוב מעין נקישות) מעיד על כל כי קיימת בעיה בבורר ההילוכים או ישנה בעיה אחרת בגיר.
  • בעיות מכאניות שונות – כגון שחיקה של חלקים שונים בגיר, כמו גלגלי שיניים.
  • בעיות בחשמל – בעיות ברכיבים חשמליים כמו מוח הגיר ומחשב הגיר.
  • בעיות נוספות יכולות להיות קשורות למוח הגיר, מחשב הגיר, חיישן הילוכים לא תקין, צינורות ואקום רופפות או סתומות מה שמשפיע על העברת ההילוכים.

חשיבות הבדיקה המקצועית

כאמור, בדיקה ממוחשבת מקצועית עשויה לסייע לנו באיתור התקלה. לכן יש לפנות למכון המומחה בפתרון בעיות גירים. כך נוכל לקבל מענה מלא וטיפול מתאים לתקלה ונימנע מהוצאות מיותרות ובזבוז זמן על טיפול לא מתאים.

 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון