טסט לרכב - כיצד לעבור בשלום את הבדיקה?

אם תאמרו לנהג הממוצע את צמד המילים טסט לרכב, אתם בוודאי עשויים להיתקל בעיו?ות מיידי של הפנים, המצביע על חוסר נוחות. קשה להאשים את ציבור הנהגים בסלידתם מהבדיקה השנתית, שהרי לרוב היא מלווה בתור ארוך, בעומס ובפחד מלחזור עליה שנית.

האם יש דרך להקל על התהליך? כך תעשו זאת נכון!
1

בחרו מכון רישוי מתאים

ראשית כל, עליכם לדעת כי כיום פזורים ברחבי הארץ לא פחות מ-54 מכוני רישוי ובדיקה, מדרום הארץ ועד צפונה. לכן, אתם בהחלט לא מחויבים לעבור את הבדיקה במכון הראשון שנקרה בדרככם, ויש כאן מקום לאסוף המלצות באשר למקומות מסודרים ומאורגנים יותר.

2

הכינו טפסים מראש

שום נהג לא רוצה להיכשל בבדיקת הרכב ולחזור עליה בשנית. כדי להימנע מהסיטואציה הזו, ישנה עבודה מקדימה שניתן לבצע על מנת לחסוך בזמנים ובעוגמת נפש: ראשית כל, בדיקת טסט לרכב מלווה בהגשת אי אלו טפסים. כדי לדלג מעל משוכת הבירוקרטיה, עליכם להכין את הטפסים הרלוונטיים, כגון טופס אגרת הרישוי ותעודת ביטוח תקפה, מבעוד מועד.

3

אביזרים נלווים

האדם שבודק את רכבכם בשעת הטסט, מבצע בדיקה של האביזרים הנלווים ברכב, בטרם יעמיק את בדיקתו למאפיינים הטכניים יותר. אביזרים נלווים אלו כוללים מגבה (ג'ק), אפוד זוהר, משולש אזהרה ועוד. וודאו כי הכנתם את האביזרים מראש, וזכרו כי היעדרם עשוי לגרום לשמאי לבדוק את רכבכם בחשדנות.

4

ערכו בדיקות מקדימות

המכונאי הבודק שם דגש על מספר חלקים עיקריים: המגבים, מערכת הפליטה, הבלמים ולוחות הרישוי. כמובן שישנם פרטים נוספים שהוא סוקר בבדיקתו, אך הסעיפים שהוזכרו אפשריים לבדיקה גם באופן עצמאי, ולכן טסט לרכב עשוי להתקצר משמעותית במידה ותתקנו אותם בעצמכם, עוד לפני שתיגשו למכון. בדיקה עצמאית עשויה לחסוך הרבה זמן וכסף, שכן תיקונים דרך מכון רישוי עשויים לעלות יותר מאשר תיקונים עצמאיים. כמו כן, אי עמידה באחד הפרמטרים עשוי להוביל לפסילת הבדיקה, מה שיחייב אתכם לבצע בדיקת רכב חוזרת – לשלם עוד כסף.

5

טסט לפני קניית רכב

חשוב גם לבצע בדיקת רכב לפני קניה, כדי לוודא שכל אחד מהסעיפים שהוזכרו תקינים ושהרכב עבר בדיקה במהלך השנה האחרונה. טסט לרכב יעבור בצורה חלקה יותר במידה וינקטו אמצעי המניעה הדרושים. נהגים רבים רוכשים רכב ללא טסט, ואז, כשמגיע רגע הבדיקה, הם מגלים לפתע בעיות שכלל לא היו מודעים אליהן, וחבל.

חשוב שתדעו כי מכוני רישוי מאפשרים ביצוע טסט גם באמצעות נציג של בעל הרכב – קצין הרכב בחברה, אדם אחר עם המסמכים הדרושים או בעל המוסך של אותו אדם.

שירות שהופך נפוץ מאד בשנים האחרונות אותו מציעים מוסכים רבים, הוא שירות העברת טסט. לדוגמא, רשת הילוך שישי שמציעה ללקוחותיה שירות העברת טסט לרכב. כפי שמתואר באתר ובסרטון הבא:

אז במידה והטסט מעורר בכם רגשות שליליים ואינכם מעוניינים לחזור על החוויה בשנית, תוכלו להפקיד את מפתחות הרכב בידי אותו אדם, אשר יעבור את הבדיקה ויבצע את התיקונים בעצמו.

אז בסופו של דבר, הטסט סיוט או ברכה?

אנשים שנוהגים להיכשל בטסט או לשלם אלפי שקלים במעמד הבדיקה, הם לרוב אנשים שמתייצבים במועד הטסט שאננים, מבלי שבדקו את הרכב ומבלי שערכו מחקר מקדים. טסט לרכב לא מוכרח להיות סיוט, כל עוד מקפידים לבצע את השלבים שהוזכרו.

זכרו כי לעיתים תזדקקו גם לשירותיו של שמאי רכב, שתפקידו להעריך את עלויות התיקון של הרכב, במידה והתגלו בו בעיות רציניות מאוד. מאותה סיבה, נוכחותו של שמאי רכב רצויה גם במעמד קניית רכב. בכל מקרה, אל תשכחו: טסט לרכב לא צריך להיות דבר מאיים, אם נערכים אליו כמו שצריך.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון