ביטוח רכב

אחת לשנה תידרש לחדש את ביטוח הרכב שלך. אם מדובר על רכב חדש, הרי שתיאלץ להיפרד מסכום של כמה מאות שקלים כל חודש, אם מדובר על רכב משומש, שאין לגביו שיעבוד לבנק, תוכל להיפרד מסכום קטן יותר. מהם תנאי ביטוח רכב עבור רכבים חדשים? ומהם התנאים לרכבים ישנים?

תנאי ביטוח רכב לרכבים חדשים?

רכבים חדשים, או רכבים, אשר קיים בגינם שיעבוד לבנק, בגין רכישה בהלוואה, לדוגמא, נדרשים לביטוח רכב בעל שני מרכיבים: חובה ומקיף.

ביטוח רכב חובה, מכסה את כל הדרוש בשירותי דרך, נזקים לרכב ונזקים לצד ג' כלומר, אם בתאונה היו מעורבים גורמים נוספים ( מגיע עם פוליסת צד ג' מובנית) וכשמו כן הוא – חובה לחדש אותו מדי שנה, והוא מהווה תנאי מקדים לביצוע הטסט השנתי לרכב שלכם.

מעבר לכך, רכבים חדשים, ובעיקר רכבים, הידועים כמועדים לגניבה (לרבות רכבי 4X4 , ג'יפונים, רכבי היצרניות סקודה, פולקסווגן, טויוטה, קיה, רכבים מסחריים מיצרניות מרצדס, איסוזו, דאף, סניונוג ועוד) סובלים מתעריפי ביטוח גבוהים יותר.

כשיש לך רכב חדש - אתה נדרש לתוספות

מעבר לכך, כאשר אתם רוכשים רכב חדש, או כאשר אתם נדרשים לשעבד את הרכב לבנק בגים הלוואה, אתם מחויבים בביטוח רכב מקיף, מעבר לפוליסת החובה, שכבר עשיתם. עלויות ביטוח מקיף גם הן נגזרות ממין הנהג (ידוע, שנשים מעורבות פחות בתאונות) גילו (ביטוחים לנהגים צעירים יקרים עד מאוד, ואילו נהגים ותיקים נהנים מתעריפים נמוכים יותר) היסטורית התאונות ( במידה והיו קיימות תביעות על שם הנהג, או שנשלל הרישיון שלו בטווח של 3 שנים, תעריף הביטוח מתייקר) סוג הרכב (רכבי ספורט, רכבים בעלי רמות גימור גבוהות, נדרשים, לכיסוי ביטוח גבוה יותר, וכן הנתונים הטכניים שלו ( לרבות נפח מנוע, דרגת זיהום אוויר ועוד)

ביטוח רכב - עבור רכבים משומשים

אם אתם בעלים של רכב משומש, או מתכננים לרכוש רכב משומש, (גם אם "עלה" לכביש לפני חודש בלבד) אתם יכולים להינות מביטוח חובה וצד ג' בלבד. אבל גם כאן יש לשים סייגים.

ביטוח מקיף מכסה אתכם בגין גניבת הרכב, ובמידה ואכן ומדובר ברכב "נדיר", מיוחד, בעל רמת גימור חד פעמית, או מדגם "גניב", בין אם מדובר על רכב ספורטיבי עם מנוע טורבו משוכלל, או רכב מנהלים עם תוספות מפנקות, רצוי לבטח רכב זה בביטוח מקיף- ולו רק בשל החשש, שתהיו חשופים לגניבה או לניסיון גניבה.

לסיכום, ביטוח רכב הוא השקט הנפשי שלכם בכל הקשור לנהיגה בכביש, הקפידו לחדש את הביטוח מדי שנה, תוכלו להינות ממנועי השוואה לביטוח, ולקחת הצעות מחיר מסוכנים שונים. הקפידו להוסיף בפוליסה את הנהגים, המורשים לנהיגה, וסעו לשלום לדרך צלחה ובטוחה.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון