כיצד לשמור על מצבר לאורך זמן מירבי?

 

המצבר הוא זה שאחראי על תפקודו התקין של הרכב. לא יועילו לו לרכב המערכות המשוכללות ביותר אם המצבר אינו איכותי ומתוחזק. מצבר מתוחזק היטב יכול להחזיק מעמד שנים רבות, ולספק את האנרגיה הדרושה להתנעת המכונית ולתפעול תקין של כל מערכות החשמל שלו. להלן מספר טיפים לשמירה על תקינות המצבר לרכב לאורך זמן.

  • תחזוקה וניקיון של המצבר באופן קבוע: חשוב להקפיד על בדיקת המצבר לאיתור סימני קורוזיה או חלודה. חשוב לאתר נזילות או סדקים אם ישנם ובכל מקרה של בבעיות כלשהן, יש לטפל בהן בהקדם. קיימים חומרי ניקוי שונים היעילים בהסרת קורוזיה וכדאי לעשות בהם שימוש בעת הצורך.
  • מצבר שממוקם היטב במקומו: יש לוודא שהמצבר 'יושב' היטב במקום המיועד לו. התקנה רופפת עשויה לרטוט ולגרום לנזק לרכיבים הפנימיים מה שיוביל לכשל בטרם עת. חשוב לבדוק את תושבת ההחזקה של המצבר באופן קבוע ולהדק אותו במידת הצורך.
  • הימנעו מפריקות עמוקות: נסו להימנע מפריקה מלאה של מצבר הרכב שלכם. פריקות עמוקות עשויות להפחית משמעותית את אורך חיי הסוללה. אם אתם משתמשים באביזרים זוללי חשמל בזמן שהמנוע כבוי, כדאי שתשקלו להתקין סוללת מחזור נפרדת כדי להפעיל את המכשירים הללו.
  • הגבילו נסיעות קצרות: נסיעות קצרות לעיתים קרובות מונעים מהסוללה להיטען במלואה, וזה מה שמוביל לסולפטציה ולקיבולת מופחתת. מסיבה זו מומלץ תמיד לצרף מספר נסיעות קצרות לנסיעה ארוכה יותר כדי לאפשר לאלטרנטור לטעון את הסוללה במלואה.
  • כבו אביזרים חשמליים כשאינם בשימוש: השארת אביזרי חשמל כמו פנסים, אורות פנים או רדיו דולקים כשהמנוע כבוי עשויה לרוקן את המצבר במהירות. כדי לשמור על תקינות המצבר ויעילותו לאורך זמן, חשוב תמיד לכבות את כל האביזרים החשמליים לפני כיבוי המנוע.
  • הפעלת המנוע באופן קבוע: אם המכונית לא בשימוש באופן סדיר, המצבר עשוי לאבד את הטעינה בחלוף הזמן. כדי למנוע זאת, כדאי להפעיל את המנוע ומידי פעם ולהניח לו לפעול למשך מספר דקות לפחות פעם בשבוע. זה עשוי לשמור על הסוללה טעונה ולמנוע סולפטציה.
  • הימנעו מטמפרטורות קיצוניות: חום או קור קיצוניים עלולים להשפיע לרעה על הביצועים ותוחלת החיים של מצבר המכונית. החנו את הרכב באזור מוצל בימי הקיץ החמים והשתמשו בערכת בידוד למצברים בחודשי החורף הקרים כדי להגן על המצבר מפני טמפרטורות קיצוניות.
  • בדקו את מפלס המים של המצבר: אם יש לכם סוללת עופרת מסורתית, בדקו את מפלס המים באופן קבוע. ודאו שהתאים מכוסים במים מזוקקים, הוסיפו עוד במידת הצורך. היזהרו לא למלא יתר על המידה, כי זה עלול לגרום לשפיכת חומצה.
  • החלפת המצבר בעת הצורך: חשוב להבין שמצברים לרכב הם בעלי תוחלת חיים מוגבלת, גם אם אתם שומרים עליו ומתחזקים אותו היטב. לכן, כשתאתרו סימני תורפה במצבר כמו הפעלת מנוע איטי או פנסים עמומים, בדקו אם הגיע הזמן להחלפה. לשם כך חשוב שתפנו לייעוץ מקצועי.

https://mazber.co.il/ . כדי שתקבלו את המצבר המתאים לרכב שלכם.

 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון