הסוגים השונים של ביטוח לרכב

בין אם אתם נהגים חדשים או אולי פשוט אף פעם לא התעסקתם ממש בביטוח כי מישהו אחר דאג לזה - ההתעסקות בביטוחים לרכב יכולה להיות דבר מבלבל ומאיים. יש כל מיני סוגי ביטוחים (ביטוח מקיף, ביטוח צד ג, ביטוח חובה, וכו') מכל מיני חברות – אבל איך אפשר לדעת מה צריך, מה מתאים לכם ומה יותר טוב? באנו לעשות לכם קצת סדר.

סוגי ביטוח

סוג הביטוח הראשון הוא ביטוח חובה, וכשמו כן הוא – חובה. זהו ביטוח שכל בעל רכב מחויב לבטח בו את הרכב שלו על-פי חוק. נהיגה ללא ביטוח חובה יכולה להוביל למאסר או קנס. המיקוד של ביטוח החובה הוא בכיסוי ההוצאות הכרוכות בפגיעות גופניות למעורבים בתאונה, בין אם הנהג, אנשים אחרים ברכב, או הולכי רגל ואנשים ברכב אחר – כל מי שנגרם לו נזק כלשהו כתוצאה מהתאונה. הביטוח מכסה את הנפגעים ללא תלות באחריות על התאונה, אך לא מכסה נזקי רכוש (נזק לרכב או לתשתיות ציבור למשל).

הסוג השני הוא ביטוח צד ג – זהו ביטוח המתמקד בכיסוי העלויות של נזקים לרכוש של כל מי שאינו בעל הפוליסה, למשל רכבו של האדם שבו התנגשתם או עמוד חשמל אם פגעתם באחד. הביטוח אינו מכסה נזקים ברכוש של בעל הפוליסה. אין מדובר בביטוח חובה אך בכזה שמומלץ לעשות מכיוון שעלות הנזקים של פגיעה ברכב יוקרתי עשויה להיות גבוהה במיוחד. 

הסוג השלישי הוא ביטוח מקיף – זהו הביטוח הרחב (והיקר) ביותר המכסה את הנזקים לרכוש ולרכב של כל הנפגעים בתאונה, הן בעל הפוליסה והן צד שלישי. זוהי פוליסה המכסה מקרים רבים: תאונות קטנות וטוטאלוס, גניבת רכב, נזקי טבע ואפילו שריפה. הביטוח כולל בתוכו את כל מה שמכסה פוליסת צד ג.

את הביטוח המקיף אפשר להתאים ולכוונן למה שמתאים לכם ולמשפחתם בעזרת מגוון שירותים שניתן להוסיף לפוליסה: גרירת רכב, משלוח מצבר, קבלת רכב חלופי בזמן תיקון רכב, ביטוח לפנסים ושמשות וכו'.

איזה ביטוח מתאים לכם?

מחירם של ביטוח צד ג וביטוח מקיף תלוי בכל מיני פרמטרים הקשורים לסיכוי שהרכב יהיה מעורב בתאונה או יינזק. בין הפרמטרים נמצאים גיל הנהג (ביטוח מקיף לנהג חדש יהיה יקר יותר מכיוון שיש יותר סיכוי שיהיה מעורב בתאונה) , מאפייני הרכב (ערך, סוג, שנה, מודל וכו'), מספר הנהגים, מערכות בטיחות קיימות ברכב ועוד. המחיר משוקלל ומשתנה בין חברה לחברה ולכן לא משנה אם תחליטו שאתם מעוניינים בביטוח מקיף או צד ג – קריטי שתשוו בין החברות וההצעות שלהן, שעשויות להיות שונות מאד.

דברים נוספים שחשוב להתייחס אליהם כשמחליטים באיזה חברת ביטוח לבחור הם איכות השירות, האם קיימים שירותים דיגיטליים נוחים, וכן זמינות – כל אלו עשויים להיות שווים עוד כמה שקלים ברגעי האמת.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון