דיטיילינג לרכב לפני טסט

אחת לשנה כולנו יודעים שעלינו להקדיש זמן כסף ובעיקר הרבה סבלנות כדי להכין את הרכב לקראת הטסט. הרבה אנשים מוצאים את עצמם מבולבלים בשלב הזה כאשר הם לא יודעים מהיכן להתחיל. אנחנו כאן כדי לחסוך לכם את כל כאב הראש הזה כדי שתדעו להיערך בצורה הכי טובה ויעילה לקראת הטסט.

אבל לפני הכול, מה המטרה של הטסט ומדוע בעצם עושים טסטים למכוניות שלנו?

כל רכב חייב להיבדק בכל שנה כדי לוודא שהוא אכן עומד בכל התקנים וכי הוא מורשה לנוע בכבישים. למעט כלי רכב חדשים במהלך השנתיים הראשונות שלהם על הכביש.

ישנן בדיקות רבות שהרכב עובר במהלך הטסט על מנת לוודא שהוא אכן כשיר לחלוטין ובטוח לנסיעה.

הבדיקות שהרכב שלכם עתיד לעבור

מכון הרישוי בודק שורה של בדיקות ורק אם הרכב שלכם יעמוד בכולם הוא אכן יעבור את הטסט בהצלחה.

הבדיקה כוללת:

  • ציוד חובה ברכב – בכל כלי רכב חובה שיהיו – צמיג רזרבי, ג'ק, אפוד זוהר, משולש אזהרה ופח אשפה.
  • מערכת הבלמים – בדיקה זו חשובה מאין כמותה והיא יכולה ממש להציל חיים. כמובן שיש להתייחס בכובד ראש לבדיקה זו ולבצע אותה באופן יסודי.
  • ההגה והצירים – הבוחן במכון הרישוי יבדוק את ההגה ואת מערכת הצירים. הבדיקה כוללת את רמת ההתנגדות של ההגה כאשר המטרה היא לוודא שהוא לא מתנגד מידי וברמת קשיחות גבוהה אך מנגד שהוא גם לא מתנגד ברמה נמוכה מידי.
  • מערכת תאורה ואיתותים – בטסט יבדוק הבוחן את מצבן של כל הנורות ברכב כמו גם את האיתותים כדי לוודא שכולם תקניים.
  • הצמיגים – בבדיקה נבדקים כל הצמיגים, כולל הצמיג הרזרבי וזאת כדי לוודא שהם לא שחוקים, סדוקים או מחוררים.
  • מגבים – למגב יש תפקיד חשוב בנהיגה הבטוחה שלכם. למרות שנראה אולי כי מדובר באחד הרכיבים הזניחים ברכב, עדיין ללא מגבים תקינים אתם עשויים להיקלע למצב בו לא תוכלו לראות את הכביש ובכך תסכנו את עצמכם ואת שאר הנהגים והולכי הרגל.
  • כיוון הגלגלים – הגלגלים הקדמיים והאחוריים נבדקים אם הם מכוונים. במידה ויש בעיה עם הכוונון שלהם, יהיה עליכם לגשת למוסך לכיוון פרונט וגלגלים.
  • מערכת הפליטה – לכל רכב מערכת פליטה שנועה לפלוט את הגזים. מדובר בגזים רעילים שעשויים לזהם את הסביבה. בבדיקה מוודאים כי מדובר במערכת פליטה תקינה המבטיחה עמידה ברמה מאושרת.
  • בדיקת לוחיות הרישוי – לוחית הרישוי מהווה בעצם זהות של הרכב והיא חייבת להיות תקינה.

דיטיילינג לרכב לפני הטסט

דיטיילינג ישראל מציעה שירות הכנה של הרכב לקראת הטסט. זה אומר שעובד מטעם המוסך יעבור על כל הרשימה ויוודא כי הרכב אכן תקין ומוכן לטסט.

אז נכון שאתם לא באמת חייבים לעשות את ההכנה לטסט אך היא כמובן תחסוך לכם הרבה זמן וכאב ראש.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון