מה צריך לדעת על מבחן תיאוריה

תהליך הוצאת רישיון נהיגה לכלי רכב ממונע, עוברת דרך מבחן מעשי ומבחן עיוני או בשמו המוכר, מבחן התיאוריה. על מנת לקבל את רישיון הנהיגה המיוחל, למענו השקעתם זמן רב בלימודי הנהיגה וכסף לא מועט, יש צורך לעבור את שני המבחנים הללו, בהצלחה יתרה כאשר ראשית יש לעבור את מבחן התיאוריה ולאחר מכן את המבחן המעשי. מבחן התיאוריה הוא למעשה הבסיס ללימודי הנהיגה המעשיים, הוא מאפשר את הכרת חוקי התנועה, הכרת כלי התחבורה, מכניקה וכל הנושאים אשר עליכם לדעת בטרם אתם עולים על הכביש, כנהגים מן המניין.

 

מהו הגיל הנדרש בו  ניתן לגשת אל מבחן התיאוריה

בשונה מהמבחן המעשי בו הגיל המינימלי הנדרש על מנת לגשת אל המבחן, הוא 16 שנים ו-9 חודשים, על מנת לגשת אל מבחן התיאוריה, עליכם להיות בגיל 16 שנים ו-6 חודשים לפחות, על מנת לקבל את הזכות לגשת לבחינה. במידה ועברתם את מבחן התיאוריה, תקבלו את הזכות לגשת אל המבחן המעשי.

היכן ניתן להיבחן לתיאוריה

בניגוד לעבר בו ניתן היה להיבחן לתיאוריה באחד ממשרדי הרישוי הפזורים בארץ, כיום מבחני התיאוריה, עברו לידיים פרטיות ונערכים על ידי חברות פרטיות באחד מבין עשרות מרכזי בחינה הפזורים בארץ. מדובר על מרכזי בחינה אשר מכילים חדרי מחשבים אותם ימלאו במאות נבחנים מידי יום אשר יגיעו למרכזי הבחינה, לעבור את השלב הראשון, בדרך להוצאת רישיון נהיגה.

איך נרשמים למבחן תיאוריה

על מנת להירשם למבחן התיאוריה, יש לעבור כמה שלבים עיקריים, על מנת לקבל את האישור לגשת אל מבחן התיאוריה. תחילה יש להמציא טופס ירוק שניתן לקבל אותו בתחנות צילום השונות אשר מפעיל משרד הרישוי. יש לגשת אל תחנת הצילום כאשר אתם מצוידים בתעודה מזהה ולהצטלם לתמונה אשר תופיע ברישיון הנהיגה העתידי שלכם. לאחר שהצטלמתם, יש צורך לגשת לאופטימטריסט אשר יערוך לכם בדיקת ראייה ויחתום על הטופס ויאשר לכם להוציא רישיון נהיגה. בנוסף, יש לגשת עם הטופס הירוק אל רופא המשפחה, על מנת שיאשר לכם מבחינה רפואית, להחזיק ברישיון נהיגה ללא הגבלות.

מהי העלות של מבחן התיאוריה

עלות מבחן תיאוריה עומדת על 61 ₪ כאשר אם לא עברתם את המבחן וברצונכם לגשת אליו בשנית, עליכם יהיה לשלם בשנית את אותו הסכום וכך הלאה, עד העת שתצליחו לעבור את המבחן בהצלחה. אם אתם מתגוררים באילת או נמצאים שם בחופשה ומעוניינים לגשת באילת למבחן תיאוריה, עלות הבחינה תהיה נמוכה יותר מבשאר אזורי הארץ והיא עומדת על 52 ₪ למבחן.

 

כמה פעמים מותר לגשת למבחן התיאוריה?

אל מבחן התיאוריה ניתן לגשת ללא הגבלה, עד שמצליחים לעבור אותו בהצלחה ולהמשיך למבחן המעשי. ניתן לגשת בכל יום אל מבחן התיאוריה ולא צריך לחכות תקופה מוגדרת, בטרם ניגשים בשנית. אם אתם חושבים שנשעה לכם עוול במהלך הבחינה וכי אתם סבורים של טעיתם בשאלות ספציפיות במהלך הבחינה, עומדת לזכותכם הזכות לערעור על תוצאות הבחינה אשר יבדקו בשנית. זכות הערעור עומדת לרשותכם עד 72 שעות מהרגע בו קיבלתם את התוצאות של מבחן התיאוריה.

 

כמה שאלות יש בתיאוריה ומה הציון הנדרש על מנת לעבור את הבחינה?

מבחן התיאוריה בנוי מ-30 שאלות אמריקאיות המוצגות במחשב כאשר כל שאלה מכילה 4 תשובות אפשריות כאשר רק אחת מהם נכונה. על מנת לעבור את המבחן, עליכם לענות נכונה על לפחות 26 שאלות מתוך סך כל 30 השאלות. אורך מבחן התיאוריה, הינו 40 דקות בהם עליכם לענות על כל השאלות. במידה ויהיו שאלות של הספקתם לענות עליהם במסגרת הזמן המותר, הן יחשבו כתשובות שגויות.

 

עם מה צריך להגיע לבחינת התיאוריה?

רבים עוסקים בשאלה מה צריך להביא למבחן תיאוריה?, אם כך, התשובה לשאלה הזו, היא שלמבחן התיאוריה, יש צורך לגשת עם תעודה מזהה אשר נמצאת בתוקף. בנוסף, עליכם להביא עמכם לבחינה את הטופס הירוק כאשר הרופא והאופטימטריסט אישרו אותו. לבסוף, במידה ובחרתם לשלם עבור הבחינה באמצעות אתר האינטרנט, עליכם להראות את האסמכתא בדבר התשלום.

 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון