איך להטעין רכב חשמלי במכון רישוי

ככל שהפופולריות של כלי רכב חשמליים ממשיכה לעלות, עולה גם הצורך באפשרויות טעינה נגישות. מקום אחד כזה שבו טעינת רכב חשמלי יכולה להיות הכרחית הוא במכון רישוי. מאמר זה נועד לספק הנחיות מועילות למי שרוצה להטעין את הרכב החשמלי שלו בזמן ביקור במכון רישוי.

עבור רבים, פנייה למכון רישוי משמעה להקדיש זמן מה להמתנה לפרוצדורות ושירותים שונים, כמו חידוש רישיון נהיגה או רישום רכב. מכאן שזו הזדמנות מעשית להטעין מצבר של רכב חשמלי. למרבה המזל, מכוני רישוי רבים ומתקנים סמוכים מעמידים יותר ויותר תחנות טעינה לרכב חשמלי כדי לספק את הביקוש הגובר הזה.

כדי להטעין רכב חשמלי במכון רישוי, חיוני להבין את אפשרויות הטעינה השונות ולדעת כיצד להשתמש בהן ביעילות. סוגי הטעינה הנפוצים ביותר הם רמה 1, רמה 2 וטעינה מהירה DC, הנבדלים זה מזה בקצב חידוש המצבר של רכב חשמלי. מאמר זה ידריך אותך בתהליך מציאת עמדת טעינה, בחירת סוג הטעינה המתאים והבטחת טעינת הרכב שלך בצורה בטוחה ויעילה.

מאפייני הרכבים החשמליים

כלי רכב חשמליים הופכים פופולריים יותר ויותר ברחבי העולם בשל השפעתם המופחתת על הסביבה והפוטנציאל לחיסכון בעלויות לאורך חיי הרכב. בחלק זה נחקור את היסודות של כלי רכב חשמליים ונסביר מדוע טעינה במכון רישוי מועילה.

מהו רכב חשמלי?

רכב חשמלי הוא מכונית המונעת על ידי מנוע חשמלי, שמקבל את האנרגיה שלו מאריזות סוללות נטענות. המומחים של אקו פאוור אומרים שבניגוד לרכבי מנוע בעירה פנימית מסורתית (ICE), כלי רכב חשמליים אינם דורשים בנזין כדי לתפקד, מה שמשפר את איכות האוויר ומפחית את פליטת גזי החממה. כלי רכב חשמליים גם בדרך כלל שקטים יותר מרכבים מסורתיים, מה שמוביל לזיהום רעש נמוך יותר בערים שלנו.

ישנם שלושה סוגים עיקריים של רכבים חשמליים:

 • רכבים חשמליים בסוללות (BEVs): כלי רכב אלה פועלים אך ורק על חשמל המאוחסן בסוללה. יש להטעין אותם באופן קבוע כדי לשמור על הטווח שלהם ובדרך כלל יש להם זמני טעינה ארוכים יותר מאשר סוגים אחרים של כלי רכב חשמליים.
 • כלי רכב היברידיים חשמליים נטענים (PHEVs): ל-PHEV יש גם מנוע חשמלי וגם ICE קטן. הם יכולים לפעול על חשמל לנסיעות קצרות יותר ולעבור לבנזין לנסיעות ארוכות יותר, ולספק איזון בין פליטות מופחתות וחרדת טווח.
 • רכבים חשמליים לטווח ארוך (EREV): בדומה למכוניות PHEV, רכבי EREV כוללים מערכת הנעה חשמלית, אך יש להם גם גנרטור בנזין מובנה שיכול להטעין את הסוללה כשהיא הופכת נמוכה מדי. גנרטור זה אינו מפעיל את הרכב ישירות אלא מספק טווח נוסף לרכב.

 

יתרונות הטעינה במכון הרישוי

טעינת רכב חשמלי במכון רישוי מספקת מספר יתרונות:

 1. נגישות: מכוני הרישוי ממוקמים לרוב במיקום מרכזי, מה שהופך אותם לנגישים בקלות עבור אנשים המתגוררים בקרבת מקום או עובדים באזור. זה מספק לבעלי רכבים חשמליים מקום נוח להטעין את רכבם בזמן שהם דואגים לכל עסק רישוי.
 2. זמן השבתה מופחת: בעלי רכבים חשמליים יכולים לנצל את הטענת הרכב שלהם בזמן ההמתנה במכון הרישוי לניירת, רישיונות או שירותים אחרים. זה מקטין את הזמן המושקע בחיפוש ספציפי אחר תחנת טעינה או המתנה בזמן הטעינה.
 3. הגדלת תשתית הטעינה הציבורית: ככל שיותר מכוני רישוי מציעים טעינת רכב חשמלי, תשתית הטעינה הציבורית הופכת לחזקה יותר, מה שמקל על המעבר לכלי רכב חשמליים ליותר נהגים.
 4. קידום תחבורה בת קיימא: עמדות טעינה במכוני הרישוי מעודדות אימוץ של כלי רכב חשמליים ומסייעות להפחתת פליטת גזי חממה. זה יוצר מחזור חיובי של צמיחה בשוק הרכב החשמלי והתשתיות התומכות.

כיצד להטעין רכב חשמלי

זיהוי תחנת טעינה

לפני הטענת רכב חשמלי במכון רישוי, אתר את עמדת הטעינה במקום. אלה נמצאים לרוב בחניון או בסמוך לכניסה למכון. חפש שלטים המציינים נקודות טעינה לרכב חשמלי או השתמש באפליקציה לנייד המציגה את מיקומן של עמדות הטעינה בקרבת מקום.

שימוש בציוד הטעינה

לאחר מיקום הטעינה, בצע את השלבים הבאים:

 1. החנה את הרכב החשמלי שלך: החנה את המכונית קרוב מספיק לנקודת הטעינה כך שכבל הטעינה יוכל להגיע ליציאת הטעינה של הרכב.
 2. חבר את עמדת הטעינה: חבר את כבל הטעינה מתחנת הטעינה ליציאת הטעינה של הרכב החשמלי שלך. חשוב לוודא שהמחבר של עמדת הטעינה תואם ליציאת הטעינה של המכונית שלך.
 3. בחר את סוג הטעינה: עמדות טעינה מסוימות מציעות רמות טעינה שונות. בחר את רמת הטעינה המתאימה בהתאם לצרכים שלך. לדוגמה, עמדות טעינה ברמה 1 משתמשות בשקע ביתי של 120V, ועמדות טעינה ברמה 2 משתמשות בשקע 240V. עמדות טעינה ברמה 1 נוחות יותר, בעוד שעמדות טעינה ברמה 2 מציעות טעינה מהירה יותר. 

לפירוט מלא על סוגי עמדות הטעינה וההבדלים בניהן מומלץ להיכנס לאתר http://ecopower.co.il/ המתמחים בעמדות טעינה לרכבים חשמליים. 

 1. התחל בטעינה: לאחר החיבור ונבחר רמת הטעינה הרצויה, התחל את תהליך הטעינה.

תשלום עבור שירות הטעינה

לאחר טעינת הרכב החשמלי שלך, ייתכן שיידרש תשלום בהתאם למדיניות תחנת הטעינה של מכון הרישוי. ישנן מספר דרכים לשלם עבור שירות הטעינה:

 • שימוש באפליקציה לנייד: חלק מתחנות הטעינה משתמשות באפליקציות סלולריות לתשלום. פשוט עקוב אחר ההוראות שסופקו על ידי האפליקציה או עמדת הטעינה כדי לשלם.
 • תשלום בכרטיס: עמדות טעינה אחרות מקבלות כרטיסי אשראי או חיוב ישירות בנקודת הטעינה. הכנס את הכרטיס שלך ופעל לפי ההוראות שעל המסך.
 • חברות בתשלום מראש: חלק מהרשתות של עמדות טעינה מציעות כרטיסי חבר בתשלום מראש שניתן להשתמש בהם לשירותי טעינה. יש להפעיל ולהטעין כרטיסים אלו בהתאם להנחיות רשת הטעינה.
זכור לעקוב אחר תהליך התשלום הספציפי לתחנת הטעינה במכון הרישוי כדי למנוע סיבוכים או קנסות.

נימוס בזמן הטעינה

כבוד למשתמשים אחרים

בעת טעינת רכב חשמלי במכון רישוי, חיוני לגלות כבוד למשתמשים אחרים. זה יכול לכלול הקפדה על משבצות זמן מוקצות, אם מסופקות, ואי-תפוסת עמדת הטעינה למשך זמן רב מהנדרש. בנוסף, השתמש תמיד בכבלי הטעינה המסופקים והקפד על מקומות חניה המיועדים במיוחד לטעינת רכבים חשמליים.

אם עמדת טעינה תפוסה או שיש בה תור, נסו להימנע מלהשאיר את הרכב החשמלי שלכם ללא השגחה לתקופות ארוכות, מכיוון שהדבר עלול לגרום אי נוחות למשתמשים אחרים הממתינים לטעינת רכבם. יתרה מכך, אין לנתק מכוניות נטענות אחרות ללא אישור הבעלים.

אמצעי בטיחות

לבטיחות יש חשיבות מכרעת בעת טעינת רכב חשמלי במכון רישוי. פעל לפי ההנחיות הבאות לחוויית טעינה בטוחה:

 • בדוק את עמדת הטעינה: לפני חיבור הרכב החשמלי לעמדת הטעינה, ודא שהציוד תקין. בדוק אם יש סימנים של נזק או בלאי, כגון כבלים מרוטים או מחברים פגומים.
 • טעינה במהירות הנכונה: בחר את רמת הטעינה המתאימה לרכב החשמלי שלך כדי למנוע בעיות פוטנציאליות במצבר או בציוד הטעינה.
 • הימנע מעומס יתר: אל תשתמש במספר עמדות טעינה בו-זמנית או תנסה להטעין מספר רכבים חשמליים בו-זמנית אם התשתית לא מתוכננת להתמודד עם עומס כזה.
 • שמור על ניקיון האזור: לאחר הטעינה, הקדישו רגע לוודא שאזור עמדת הטעינה נשאר נקי וללא כל סכנה או פסולת, כולל ניהול כבלים.

על ידי הקפדה על עצות נימוסי טעינה ואמצעי בטיחות אלו, בעלי רכבים חשמליים יכולים לתרום לסביבה נעימה ובטוחה לכולם במכון הרישוי.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון