הכל על קניית אוטובוס

רכישת אוטובוסים מתקיימת לרוב על ידי חברות הסעות או על ידי אדם פרטי שמעוניין להציע שירותי הסעות פרטיים או שירותים אחרים המצריכים אוטובוס. כיום תוכלו למצוא אוטובוסים מסוגים שונים, המשמשים למגוון של מטרות – טיולי תיירים, טיולי יוקרה, אוטובוסים ממוגנים להסעות באזורים בעלי סיכון וכן אוטובוסים ציבוריים. מחירם של אוטובוסים הוא יקר למדי, ולכן חשוב לשים לב למספר נקודות חשובות על מנת לבצע רכישה מוצלחת ומשתלמת.

ביטוח לאוטובוס – כדאי לברר לפני

בדומה לרכבים פרטיים, גם אוטובוסים למכירה ניתן לבטח בשלושה סוגי ביטוח שונים – ביטוח חובה לאוטובוס שמחייב על פי חוק, ביטוח צד ג' המקנה כיסוי לנזקים הנגמרים לרכוש אדם אחר כתוצאה מתאונה וכן ביטוח מקיף שמכסה את שלל הסיכונים האפשריים – גניבת אוטובוס, נזקי מזג אוויר, התקלחות, נזקי פריצה וכדומה. בדומה לרכב פרטי, גם עלות הביטוח לאוטובוס נקבעת על פי פרמטרים שונים – סוג האוטובוס והשווי שלו, שנת הייצור שלו, רמת האבזור, הקילומטרז' שנעשה, מספר הנהגים וגילם, כמות נוסעים וכדומה. דווקא בכלל שמדובר בכלי רכב יקר שמשמש אתכם לצורכי עבודה, חשוב לרכוש ביטוח לאוטובוס מחברה מוכרת, מקצועית ובעלת מוניטין.

מסלולי הרכישה השונים של אוטובוסים

 

  • הון עצמי – ניתן לקנות אוטובוס למכירה באמצעות הון עצמי, כלומר – הכסף עובר במזומן מכם למוכר האוטובוס. אופציה זו היא הכי פחות מומלצת. במידה ויש לכם הון עצמי מספק – העדיפו לשלם מחצית מהעסקה באמצעותו, והיתר במסלול אחר.
  • הלוואה – במקרה זה, ההלוואה לא תהיה הלוואה לרכישת רכב אלא הלוואה לצורכי העסק שלכם, ולכן יהיה לכם קל יותר להשיג אותה והריבית תהיה משתלמת. הלוואות בנקאיות הן ההלוואות עם הריבית הנמוכה ביותר. עם זאת, כדאי לוודא שההלוואה לא תנצל את האובליגו שלכם – כלומר לא תבוא על חשבון מקום להלוואות עתידיות שיתכן ותרצו לקחת.
  • עסקת ליסינג – עסקת ליסינג היא עסקה משתלמת ביותר כשמדובר בכלי רכב עסקי. ליסינג מימוני נחשב לאטרקטיבי ביותר, שכן לא תצטרכו להשתמש בהון העצמי ולא להכביד על מסגרת האשראי הבנקאית שלכם. התשלום הינו תשלום חודשי והחשבונית מוכרת במלואה לצורכי מס.

מה חשוב לוודא בקניית אוטובוס?

בבואכם לרכוש אוטובוס, בין אם הוא חדש או יד שניה, כדאי לעשות זאת לאחר שהגדרתם לעצמכם את הצורך העיקרי – מה תהיה המטרה של השימוש באוטובוס? האם להסיע תלמידים ועובדים או דווקא אח"מים לטיולים מפנקים? האם מדובר באוטובוס ציבורי או באוטובוס תיירים? סוג המשימה של האוטובוס ישפיע רבות על איכות האוטובוס והאבזור שלו. כמו כן, יש לקחת בחשבון מספר מושבים, עמדת שליטה נוחה לנהג, תא מטען מספק, צריכת דלק, מערכת כריזה וכמובן תקינות האוטובוס. יש לבדוק את מצבו החיצוני של האוטובוס, מצב המנוע ומערכות ההנעה, ובמידה ומדובר באוטובוס יד שניה, חשוב לקחת אותו לבדיקה מקצועית ומעמיקה. את הרכישה של האוטובוס מומלץ לעשות מסוחר אמין וותיק או מחברה גדולה ובעלת מוניטין – מה שיבטיח ככל הניתן רכישה מוצלחת ואוטובוס שישרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות.

 

 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון