5 דברים שכדאי לבדוק לפני קניית רכב משפחתי חדש

רכישה של רכב משפחתי היא ללא ספק אחת ההוצאות הגדולות ביותר של כל משפחה. לכן, חשוב לבצע אותה בתבונה ולרכוש את הרכב הטוב ביותר לצרכים של המשפחה שלכם. איך תעשו זאת נכון ומה חובה לבדוק לפני כל רכישה? קבלו חמישה דברים שהם בגדר חובה!

בדקו את צריכת הדלק

משום שרכב משפחתי הוא כלי התחבורה הראשי של המשפחה שלכם, אתם חייבים לבדוק מהי צריכת הדלק. תחשבו כמה תוכלו לחסוך בכל טיול, נסיעה לעבודה או סתם סיבוב של קניות לטובת השבת הבאה. לכן, שימו לב לנתונים של היצרנים השונים וגם לצריכת הדלק בנסיעות בתוך ומחוץ לעיר. בדיקה קטנה – ששווה לכם לא מעט כסף.

על בטיחות לא מתפשרים

מכיוון שאתם רוצים את הטוב ביותר בשביל המשפחה שלכם, חשוב שתרכשו מכונית משפחתית אשר נחשבת בטוחה. כיום ישנם מגוון של מבחני ריסוק, פורומים אשר עוסקים בנושא וכוכבים אשר מדרגים את העניין באופן פשוט למדי. באופן עקרוני, ככל שהמכונית מתקרבת לחמישה כוכבים, היא נחשבת לבטוחה יותר וברוב המקרים גם מצוידת במערכות הגנה איכותיות יותר.

תא מטען – שמתאים לכם

בכדי שתוכלו לבצע קניות לשבת ולהעמיס את הציוד לטיולים בקלות רבה יותר, חשוב לבחור במכונית אשר תא המטען מתאים לדרישות שלכם. לא בטוחים כיצד לבחור? שאלו מהו הנפח של תא זה ובדקו אם הוא מתאים לדרישות שלכם. ניתן גם לקחת לסיבוב מכונית של חבר אשר יש לה תא מטען זהה ולבדוק אם כל הקניות שלכם נכנסות לבגאז'. עניין קריטי לכולם אולם במיוחד למשפחות צעירות עם עגלות.

רמת הגימור

מכיוון שמדובר במכונית אשר תשהו בה שעות רבות, חשוב לשים לב לרמת הגימור ולאיכות החומרים אשר מרכיבים את תא הנהג והנוסעים. שימו לב לדשבורד, לחלוקת התאים בתוך הרכב ולתחושה שהמכונית המשפחתית מעניקה לכם. כדאי לזכור שבחלק מהמכוניות ניתן לבחור ברמות גימור שונות אולם בהחלט לא כדאי לרכוש מכונית משפחתית חדשה בלי שהרגשתם בעצמכם את איכות הגימור.

שימו לב למרווח הפנימי שקיים בתוך המכונית הבאה שלכם

אין דרך להציג זאת אחרת: מכונית מרווחת מאפשרת לכם (ולילדים שלכם) ליהנות מנסיעה נעימה יותר. מכונית משפחתית מרווחת תאפשר לכם להימנע ממריבות רבות של ילדים אשר יושבים בצפיפות בחלק האחורי של המכונית ותעניק לכם נסיעות איכותיות יותר. אל תתביישו למדוד עם סרט מדידה בנסיעת המבחן או לכל הפחות להתעמק במפרט הטכני ולהשוות בין הדגמים השונים.

לסיכום: כאשר יש מבחר אדיר של מכוניות משפחתיות – אין שום סיבה להתפשר על פחות מהטוב ביותר. שימו לב לרמת הבטיחות, הימנעו ממנועים אשר זוללים דלק ובדקו את תא המטען לפני שאתם מקבלים כל החלטה. אל תשכחו גם נסיעת מבחן עם כל המשפחה.

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון