בדיקת משאית יד שנייה לפני קנייה

בדיקת משאית יד שניה לפני קנייה

אנשים רבים עושים שימוש במשאיות כחלק בלתי נפרד מהעסק או היום-יום שלהם, ולכן המשאית שהם יבחרו חייבת להיות טובה, אמינה ובמצב תקין. שוק המשאיות כיום דינאמי מאוד ואפשר לבחור בין קניית משאית חדשה לבין בחירה במשאית משומשת. היתרונות והחסרונות ברורים – קניית משאית חדשה מורידה את הלחץ או המתח מפני תקלות או פגמים מכניים אפשריים אך ללא ספק קנייה של משאית יד שניה תהיה הרבה יותר זולה ומשתלמת, מה שיחסוך הרבה מאוד כסף לבעלים. כדי לבצע רכישה של משאית יד שניה מבלי ליפול בפח, חשוב לבדוק אותה היטב, ולא פחות חשוב מכך – לקנות אותה רק מחברה ותיקה ובעלת מוניטין שלא תסכן את שמה.

מה חשוב לבדוק כשמחפשים משאית יד שניה?

להלן מספר נקודות חשובות שכדאי לשים אליהן לב בעת בדיקה של משאית יד שניה:

  • מגרש – מומלץ לקנות משאית יד שניה ממרש מוכר או מחברה גדולה ומוכרת. כך יפחת הסיכון בקנייה של משאית תקולה ותוכלו להיות בטוחים שכל פרט שנמסר לכם לגביה הוא אמין.
  • היסטוריית טיפולים – היסטוריית הטיפולים של המשאית היא מסמך שחובה לבקש אותו ולבחון אותו לעומק. כך אפשר יהיה להעריך מה המצב המכאני של המשאית, מתי נכנסה למוסך ומדוע.
  • סיבת מכירת המשאית – זוהי שאלה חשובה שיכולה לסייע לכם להבין את המניעים של המוכר ואפילו לבחון את שפת הגוף שלו בעת המענה על השאלה.
  • חלודה וחלקים שמיועדים להחלפה – חשוב לסרוק היטב את המשאית מכל הכיוונים ולבדוק שמצב הפח טוב. משאית בעלת שקעים ושריטות עלולה להעיד על תאונות שעברה. חלודה שהתפתחה באזור קטן יכולה להתפתח ולהתפשט. בנוסף כדאי להתעניין האם יש חלקים שהבעלים הקודם של המשאית התכוון להחליף כדי להעריך את העלויות של הטיפול במשאית לאחר הקנייה.
  • קילומטראז' – אחד הנתונים המשמעותיים ביותר בעת קניית רכב מכל סוג הוא מספר הקילומטרז' שיכול לתת לנו מושג על הבלאי הטבעי ועל אורך החיים שנותר למשאית. במידה והקונה צריך משאית שתיסע מרחקים ארוכים, כדאי לוודא שבעת הקנייה הקילומטראז' נמוך באופן יחסי.
  • בדיקה במוסך ונסיעת מבחן – אל תסתפקו במראה עיניים ותחושת בטן, בטח אם אתם לא מבינים גדולים. קחו את המשאית לבדיקה במוסך מורשה וסעו עליה נסיעה קצרה על מנת להרגיש אותה.

 

משאית יד שניה – לא צריך להירתע

בכל רכישה של כלי-רכב יש שניה יש סיכון. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כשקונים משאית יד שניה – שהמחיר שלה עדיין יקר באופן יחסי. עם זאת, כאשר עושים זאת ברוגע, בוחנים לעומק את כל הנתונים והמידע החשוב וכמובן ניגשים למגרש שיש בו אנשי מקצוע אמינים שניתן לסמוך עליהם –אפשר יהיה למזער את הסיכונים ולסיים את הרכישה בהצלחה כשאתם מפיקים מהמשאית את המקסימום למען הצרכים העסקיים או האישיים שלכם.

 

לאן נוסעים מכאן? לרשתות מכוני הרישוי המובילות...

דינמומטר
טכנוטסט
קומפיוטסט
Rent a Car - השכרת רכב Car Sale - מכירת רכב ליסינג תפעולי

הבהרה

אנו משתדלים מאד לשמור על המידע באתר מעודכן עד כמה שניתן, אך יתכן כי יופיע מידע שגוי באתר. על הקורא לפנות אל האתרים של החברות עצמן בכדי לקבל את המידע המעודכן ביותר אודותיהן. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק שנגרם בעקבות שימוש במידע המופיע באתר.

בחזרה לחלק העליון